Юди

Матеріал опрацьовано з сайту Literary structure (chiasm, chiasmus) of Epistle of Jude

1(1-25)

A(1:1-2)1. Юда, раб Ісуса Христа, а брат Якова, покликаним, улюбленим у Бозі Отці та збереженим Ісусом Христом:2. милість вам, і мир, і любов хай примножиться!

B(1:3-4)3. Улюблені, всяке дбання чинивши писати до вас про наше спільне спасіння, я признав за потрібне писати до вас, благаючи боротись за віру, раз дану святим.4. Бо крадькома повходили деякі люди, на цей осуд віддавна призначені, безбожні (ἀσεβεῖς), що благодать нашого Бога обертають у розпусту, і відкидаються єдиного Владики і Господа нашого Ісуса Христа.

C(1:5-7)5. А я хочу нагадати вам, що раз усе знаєте, що Господь визволив людей від землі єгипетської, а згодом вигубив тих, хто не вірував.6. І Анголів, що не зберегли початкового стану свого, але кинули житло своє, Він зберіг у вічних кайданах під темрявою на суд великого дня.7. Як Содом і Гоморра та міста коло них, що таким самим способом чинили перелюб та ходили за іншим тілом, понесли кару вічного огню, і поставлені в приклад,

D(1:8-13)8. так само буде й цим сновидам, що опоганюють тіло, погорджують владами, зневажають слави.9. І сам Архангол Михаїл, коли сперечався з дияволом і говорив про Мойсеєве тіло, не наважився винести суду зневажливого, а сказав: Хай Господь докорить тобі!10. А ці зневажають, чого не знають; а що знають із природи, як німа звірина, то й у тому псуються.11. Горе їм, бо пішли вони дорогою Каїновою, і попали в обману Валаамової заплати, і загинули в бунті Корея!12. Вони скелі підводні на ваших вечерях любови, бо з вами без страху їдять та себе попасають; хмари безводні, що носяться вітром; осінні дерева безплідні, двічі померлі, викорінені;13. люті хвилі морські, що з піною викидають власний сором; зорі блудні, що для них морок темряви бережеться повік.

C'(1:14-16)14. Про них же звіщав був Енох, сьомий від Адама, і казав: Ось іде Господь зо Своїми десятками тисяч святих,15. щоб суд учинити над усіма, і винуватити всіх безбожних за всі вчинки безбожности їхньої, що безбожно накоїли, та за всі жорстокі слова, що їх говорили на Нього безбожні грішники.16. Це ремствувачі, незадоволені з долі своєї, що ходять у своїх пожадливостях, а уста їхні говорять чванливе; вони вихваляють особи для зиску!

B'(1:17-23)17. А ви, улюблені, згадуйте слова, що їх давніше казали апостоли Господа нашого Ісуса Христа,18. які вам говорили: За останнього часу будуть глузії, що ходитимуть за своїми пожадливостями та безбожністю (ἀσεβειῶν).19. Це ті, хто відлучується від єдности, тілесні, що духа не мають.20. А ви, улюблені, будуйте себе найсвятішою вашою вірою, моліться Духом Святим,21. бережіть себе самих у Божій любові, і чекайте милости Господа нашого Ісуса Христа для вічного життя.22. І до одних, хто вагається, будьте милостиві,23. спасайте і виривайте з огню, а до інших будьте милосердні зо страхом, і ненавидьте навіть одежу, опоганену від тіла!

A'(1:24-25)24. А Тому, Хто може вас зберегти від упадку, і поставити перед Своєю славою непорочними в радості,25. Єдиному премудрому Богові, Спасителеві нашому через Ісуса Христа, Господа нашого, слава, могутність, сила та влада перше всього віку, і тепер, і на всі віки! Амінь.

(Юда 1-25)
А: Ісус Христос;
В: безбожність;
С: суд;
D: спокуси на Вечерях