Слухайте уважно Слово Боже

“Слухайте уважно Слово Боже !”, – каже Літург під час Богослужіння і громада відповідає: “Схилимо серця до слухання Слова Божого !”

Сучасні технічні засоби дають унікальні можливості, одна з яких – можливість не тільки мати і читати Біблію, а її слухати.

На відміну від прочитаної один раз газети, Біблія – це текст, який має слухатись постійно. Її зміст відкривається з часом.

А знати Біблію треба хоча б тому, що довкола нас багато людей, які говорять “В Біблії десь там написано”, а потім городять щось таке…
Не кажучи вже про те, що слухаючи проповідь чи пораду, яка, мовляв, основана на Біблії ми маємо бути здатними оцінювати самостійно те, чому нас вчать – або хоча б “бути в тємі”. А для цього замало нахапатися християнських кліше чи прочитати якусь важливу християнську книгу чи запам’ятати цитувати уривки з Біблії.

Отже, Біблія – це текст, який писався щоб його слухали. Більшість людей не вміло читати і структура тексту сприяє його запам’ятованню при слуханні, а не читанні про себе. Древні люди взагаді не вміли читати про себе, тому що абстракне мислення, в сучасному розумінні цього слова, не було розвинуте. Тому важливо слухати озвучений текст і навіть тоді коли читаєш – читати вголос, хоча б пошепки.

Нами береться за основу аудіоверсія Біблії українською мовою в перекладі Івана Хоменка. Текст читає Ігор Козлов.

Відмінність цього плану полягає ще й у тому, що матеріал поділятиметься не за розділами (що є, як відомо штучним), а за літературною структурою, яка відображається як відеозаставка. До кожної опублікаваної перикопи (літературно структурованого уривку з Біблії) в описанні під відео буде додаткова інформація про план на тиждень і посилання на джерела.

Слухаючи (або читаючи) Біблію за цим планом ви прослуховуватиме її приблизно за 3 роки. Протягом тижня пропонується прослухати декілька розділів Старого і Нового Заповіту. Можете прослуховувати їх за один раз, або меншими уривками, щодня. Ще один варіант – прослуховувати тижневу норму за раз (це десь це може зайняти десь годину), і робити це декілька разів протягом тижня. Все залежить від того, скільки часу у вас є і який варіант ви оберете для себе особисто. Можливо ви захочете прослухати один раз всю тижневу норму, а потім повернутися до тих уривків, які викликали в вас особливий інтерес і прослухати їх повторно. Вирішувати вам.

Основна перевага запропонованого підходу – це
(1) формування загальної картини, тобто з часом ви маєте уяву про те, що говориться у Біблії вцілому (повірте для цього не достатньо виривати “ключові” вірші),
(2) ви можете постійно вибрати те, на чому зосередитись по-особливому і прослуховувати це повторно.

Тобто у вас є певна свобода і водночас все відбуваєтсья за планом, який дає рухатись вперед і не зациклюватись на деталях. Хоча, звісно, що Біблію треба вивчати, але для початку її треба хоча б знати. Справжній інтерес до вивчення Біблії з’являється тільки тоді, коли ти її знаєш.

Ставлення до Біблії у різних людей – різне. Так було і в часи спостолів. Ось що Лука пише про християн Верії: “Ці були шляхетніші за солунян, і слова прийняли з повним запалом, і Писання досліджували день-у-день, чи так воно є” (Дії 17:11).

Тому, приєднуйтесь і присвятіть 15 хвилин на день цій справі.

PS: перша публікація, яка міститиме матеріал на тиждень для прослуховування\читання Біблії з’явилася в Неділю, 8 вересня 2019 року.  Починаючи з 21 березня 2020 року я розпочав щодня знімати відео, під час яких прочитую тексти за вищезгаданим планом і провожу їх вивчення, переважно приділяючи увагу літературній структурі кожної  з перикоп, коментарям Джеймса Джордана, Браяна Вітбіна і Біла Карсона (Старий Заповіт на сторінках Нового). Також пояснюю яке застосування мають ці тексти до сьогодення. Посилання на ці відео ви знайдете напочатку кожної з пулікацій цього розділу (клікайте на “Слухайте уважно Слово Боже”)