Аналіз Псалтиря

Літературна структура Псалма опрацьована на основі матеріалів, розроблених паном Хаджіме Мураї (Hajime Murai) і викладених ним у вільному доступі за посиланням: http://www.bible.literarystructure.info/bible/19_Psalms_e.html

Я дещо по-своїму розмістив матеріал, використовуючи повний ввесь текст Псалмів який, окрім того, розбито для співу під англіканські канти. Повнішу інформацію про такий спосіб співу можна дізнатися зі збірки “Псалтир. Кантовий наспів” 

Аналізуючи структуру я порівнюю паралельні частини тексту окремого Псалма (перикопи), а також парелелі, на які вказують хіастичні структури всієї книги.

Я не претендую на оригінальність , але маю сказати хто повпливав на  на моє сприйняття Писання і книги Псалмів зокрема. Переважно це дві людини: професор Семінарії Альянсу Браян Вітбін. Я мав змогу прослухати декільки курсів цього чудового вчителя на початку 2000-них, і серед них курс: “Душеопікунство і книга Псалтир”.

Протягом останнх років суттєвий вплив на моє розуміння і напрямок тлумачення Псалтиря мав і продовжує мати Джеймс Джордан  – пастор і вчитель, книга якого по біблійному символізму лягла в основу багатьох сучасних досліджень.  З українським перекладом, який поки що не завершено і невідредаговано у розділі “Іншими очима” .